Köszöntjük a csemöi óvoda internetes oldalain!

Gyermekünkért Alapítvány

 

Alapítva: 1995. október 24.

Tevékenység: az óvodai nevelő munka anyagi segítése (pl. berendezések, felszerelések, játékok vásárlása

Kuratórium: Lendérné Godó Márta elnök

                     Erdélyi Krisztina

                     Szlezákné Székely Marianna

                     Bálint Barbara

                     Vargáné Bezzeg Szilvia

Adószám: 18671537-1-13

Bankszámlaszám: Pécel és Vidéke Takarékszövetkezet Csemői Kirendeltség 65100187-15201197

 


TÁMOGATÓINK:

               

és sok-sok magánszemély, aki adója 1 %-ával, természetbeni juttatással, ötlettel segít bennünket.

Köszönjük nagylelkű támogatásukat!  

Ha támogatni szeretné az alapítvány tevékenységét, megteheti pl. úgy, hogy:

- részt vesz a sütemény-vásáron 

- pénzbeli hozzájárulásával

- adója 1%-ának felajánlásával


A Gyermekünkért Alapítvány a csemői Nefelejcs Óvoda életét igyekszik szebbé, gazdagabbá tenni.

Csemő, az ország egyik legnagyobb kiterjedésű községe, amely hatalmas tanyavilágot ölel fel. Ebből is adódik, hogy óvodánk közel 200 fő gyermekéből közel 130 fő hátrányos helyzetű, amely főképp szociális hátrányokból fakad. A közel 130 fő hátrányos helyzetű gyermekből 60 fő halmozottan hátrányos helyzetű.

Az alapítvány, céljait és feladatait, e körülményeket szem előtt tartva határozza meg.

Fő célunk, hogy minden gyermeknek lehetőséget biztosítsunk a megfelelő fejlődéshez, illetve a szocializáció elősegítéséhez.

Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az általunk nyújtott tevékenységek elősegítsék a minél mélyebb szülő – gyermek kapcsolat kialakulását, ápolását.

 

Segítségünkkel, gyönyörű ajándékokkal gazdagított ünnepségekben van részük óvodásainknak. Arra is gondot fordítunk, hogy minden gyermek kapjon olyan ajándékot is, amit haza vihet, hiszen sajnos sok családban előfordul, hogy még karácsonyfa sincs ezen a gyönyörű ünnepen;

 

Egységesen minden gyermeknek Billerbeck takaróval tettük lehetővé a még kellemesebb délutáni álmukat, pihenésüket;

 

2008 tavaszán került átadásra az óvoda udvarán az egyedülálló, minden közlekedési alapismeretet magába foglaló KRESZ park, elektromos jelzőlámpákkal, élethű jelzőtáblákkal, útfestéssel és különböző, minden korosztálynak megfelelő járművel, a hozzájuk tartozó védőfelszereléssel;

 

2008 őszén került megrendezésre a Nefelejcs Egészségfesztivál, ahol gyermekeket, szülőket, Csemő lakóit kielégítő programokkal vártuk. Szülőknek mérő – szűrőállomások voltak kialakítva, gyermekeknek egészséggel kapcsolatos játékok, vetélkedők voltak szervezve. A nap folyamán, a színpadon változatos műsorok szórakoztatták a vendégeket, miközben civil szervezetekkel karöltve egészséges ételek készültek bográcsokban;

 

Alapítványunknak köszönhetően 2009 novemberétől csodálatos, egységes pólóban tölthetik mindennapjaikat az óvoda dolgozói és gyermekei egyaránt;

 

Advent első vasárnapján minden évben megrendezzük hagyományos Karácsonyi – süti vásárunkat, ahol szintén a család apraja – nagyja egy kellemes, hangulatos délutánt tölthet az óvodában.